Баерн Минхен им се заблагодари на македонските навивачи за поддршката во 2019 (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На официјалната Фејсбук страница на клубот Баерн Минхен осамна порака до македонските навивачи.

На фотографија со македонското знаме некој им помогнал да напишат „благодарам“ на македонски јазик.

Потоа во коментари прашаа: Дали го спелувавме добро, мислејќи за зборот со кој ни се заблагодаруваат.

Клубот има голем број на фанови во Македонија кои сигурно се изненадени од оваа честитка.

Сподели.