Ангеловски: Одиме по три бода

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Македонските фудбалери ќе се борат за првото место во групата, кое може да ни донесе бараж за пласман на Светското првенство во 2022 година, па затоа ни е важна победата.

„Во натпреварот против Естонија Македонија ќе се бори за првото место во групата кое може да донесе бараж за пласман на Светското првенство во Катар 2022 година, затоа е и важно да се победат Естониците. „Емоциите се зад нас, славјето е минато, сакавме победа против Косово и финале и го добивме тоа, но сега имаме нов натпревар. Секако дека очекувам фудбалерите повторно да го дадат максимумот, концентрацијата е максимум на Естонија, добро стартувавме во новата сезона и сме први, одиме одиме по три бода за да ја задржиме позицијата. Овие натпревари воедно ќе бидат и подготовка за финалето со Грузија на 12 ноември, сепак одиме чекор по чекор“, изјави Ангеловски

Сподели.