Амбасадорката Брнз прави ајвар во резиденцијата (ВИДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Американската амбасадорка во Северна Македонија, Кејт Мери Брнз, направи ајвар, традицоналното македонско јадење.

„Сезона на ајвар во резиденцијата на нашата амбасадорка со специјалниот “Ред Дог“ ајвар. Кои се вашите омилени традиции за храна?“, стои во написот објавен од Американската амбасада во Скопје.

Погледнете како Брнз ги засука ракавите и го направи традиционалното македонско јадење.

http://

Сподели.