АБА 2- МЗТ со нова победа

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

МЗТ Скопје ја забележа својата прва победа на гостински терен во АБА 2 лигата. На гостувањето во Сараево МЗТ Скопоје забележа победа против екипата на Спарс. Задоволство од победата 77-65 на гостински терен искажа тренерот Кожов кој борбата на самиот терен во текот на целиот натпревар го окарактеризира како главна причина за победата. МЗТ Скопје по две одиграни кола ,има две победи  со што се потврдува желбата за највисок пласман во АБА2 оваа сезона.

Сподели.