АБА 2 -МЗТ Скопје оди на нова победа

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Во рамките на АБА 2 лигата МЗТ Скопје ја пречекува екипата на Рогашка. МЗТ Скопје стартуваше одлично во новата сезона на АБА 2 лигата и оствари две победи од исто толку натпревари. Металците ке имаат можност да ја остварат и третата победа на свој терен денес.

Тренерот Кочов предупреди дека и покрај поразот на Рогашка во претходното коло тоа е тим составен од одлични искусни кошаркари кои ке се борат за врвот на табелата во АБА 2 лигата.

Сподели.