АБА 2- МЗТ Скопје гостува во Сараево

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Кошаркарите на МЗТ Скопје денес ке го имаат првото гостување во оваа сезона во АБА2 лигата. Домакин на металците е екипата на СПАРС од Сараево. По првото коло МЗТ Скопје оствари убедлива победа против Слобода Тузла со 110-88,додека Спарс претрпе пораз на свој терен од Рогашка со резултат 57-72.

Натпреварот се игра денес од 18 часот.

Сподели.