549 санкции за неносење маска

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Во текот на изминатото деноноќие (27/28.11.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 549  прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.

Сподели.