11-годишен ученик направен „лом“: Одбил да ја нарече Македонија „Северна“ (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Во групата „Спаси го името Македонија“ на популарната социјална мрежа Фејсбук, корисник објави статус.

Имено, во статусот е опишана случка која се случила во познато училиште.

Она што нас не натера да ја објавиме фотографијата, е реторичко однесување кон ученик кој има едвај 11 години, од страна на учителката.

Погледнете во целост за што станува збор:

Сподели.